Moja spirituálna cesta

Autor: Kati Rusková | 17.11.2015 o 0:00 | (upravené 17.11.2015 o 16:11) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  103x

Keď sa tak pozriem späť do minulosti, vidím, že moje hermetické prebúdzanie začalo už v detskom veku .Nie, nemala som vízie, ani som nepočula hlasy. Skôr to bola akási predtucha mojej budúcnosti, mojej cesty. 

A rozhodla som sa , že  budem žiť ako ostatní ľudia, budem platným členom spoločnosti.Znamenalo to , že vyštudujem, nájdem si zamestnanie, vydám sa a porodím deti . V tomto poradí a za každú cenu. Mno osud si s človekom občas pohrá ,najmä ak ten človek je tvrdohlavý.  Podotýkam bolo to obdobie rozkvetu socializmu, keď racionalizmus víťazil a duchovný svet bol zatlačený do úzadia . Pamätám si, ako vo mne bojovala moja racionálna stránka s duchovnou, a nakoniec tú duchovnú stránku presunula do mýtov a legiend. A legendy a rozprávky ma vždy priťahovali. Najmä tie, ktoré boli o jaskyniach, podzemnom svete, čarovných veciach a udalostiach. Škriatkovia, víly, strašidlá, čerti.... mala som ich rada. Vždy som rada čítala ,bola som a som knihomoľ. V čase dospievania bolo sci - fi v popredí, obľubovala som najmä cestovanie vesmírom .Teraz je to fantasy ,čo ma priťahuje.

Prvé poznatky o hermetike sa ku mne dostali cez články v novinách. Boli to legendy o Peru, jazere Titicaca,Macho Picchu, Himalájach a Veľkonočnom ostrove.Bohovi Quecalcoatlovi  ,pavúčej Bohyni....Bolo to v čase pred zamatovou revolúciou,keď este nebol internet a poznatky sme hľadali v knižniciach a v kníhkupectvách. V tom čase boli knihy lacné, tak mesačne som si kupovala 2-3 knihy,alebo si ich požičala od priateľov. 

Po zamatovej v roku 1989 nastal veľký rozmach duchovnej literatúry.V tom čase sa dali dostať za lacné peniaze diela starých autorov,nových bolo ešte málo .Doslova som ich hltala, všetko a o všetkom.Až neskôr som si začala vyberať . Niekoľko rokov  som sa snažila venovať mágii ,tej vede čo dávno pestovali alchymisti, černokňazníci a čarodejky. Nakoniec som ale zistila, že tu a teraz , to nie je moja cesta.

Nakoniec som sa zastavila pri numerologii /arithomantii/  a vykladaní tarotu. A tým sa teraz zaoberám, niekedy si spraviac dlhšiu alebo kratšiu  prestávku. Ale tohto roku ma to zase posunulo smerom k číslam a kartám. K vytváraniu analýz, aby ľudia vedeli čo je ich silná  a slabá stránka. Aby vedeli spolunažívať s inými ľuďmi ,spoznajúc ich základné charakteristiky. Lebo rodíme sa s určitými základnými črtami, talentami, schopnosťami a len na nás záleží, či ich posilníme, využijeme na našej ceste, alebo potlačíme . Ale vždy sú tam, sú naše . 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?