Počítačové hry - áno alebo nie ?

Autor: Kati Rusková | 13.9.2013 o 15:47 | (upravené 17.9.2013 o 14:22) Karma článku: 4,19 | Prečítané:  421x

Počítačove hry rôzneho druhu sa rozmáhajú na nete. Sú online ,cez prehliadač alebo sa dajú hrať mimo net ,len  na počítači. Nájdeme tam šachy,karty,poker,rôzne logické,bojové hry ,existujú hry s rolou...... Každý z nás, kto surfuje na nete sa niektorú z hier hral,alebo hrá . Náš jazyk považuje hru za niečo zábavné,za niečo čo netreba brať do úvahy,za niečo čo nie je podstatné. Akosi sme zabudli, že deti sa najľahšie učia pomocou hier /alebo ak sme nezabudli, tak predpokladáme ,že sa to týka len školských vedomostí / Naše deti sa učia žiť ,učia sa morálny kódex už nielen v škole, v rodine ale aj na nete. A hry, počítačové hry môžu byť práve tou komunitou,kde sa priučia spolunažívaniu,len ich treba  trošku usmerniť.

Veľa rodičov zabúda na svoje detské roky. Ak je niečo zakázané, tak to láka ,dokonca aj toho najčestnejšieho. Najmä keď je to niečo,  čo nás zaujíma. Pamätám si, že ja som bola vždy knihomoľ a tak ak ma chceli potrestať, alebo jednoducho len dostať na vzduch, tak mi zakázali čítať. Bola som dobré dieťa,poslušné /väčšinou/ ale knihy už vtedy boli mojimi priateľmi,nevydržala som nečítať. A tak som čítala úchytkom pri utieraní nábytku od prachu,či umývaní podlahy... A ako som zistila ani dnešné deti nie sú iné,ak nemôžu hrať hru doma, tak ju hrajú u kamaráta, alebo cez mobil cez prestávky.... Praktickejšie  by bolo hrať sa spolu s nimi, alebo aspoň sa s nimi porozprávať o hre ktorú hrajú. Verte mi , oveľa správnejší obraz o nich dostanete, akoby ste ich sledovali len pri písaní úloh .

Sú rodičia,ktorí sa hrajú spolu s deťmi, ale nie je ich tak veľa. A pritom je to také zaujímavé sledovať ako plnia úlohy,ako rozmýšľajú. Chcú všetko pre seba? Podelia sa s ostatnými?Pomáhajú iným? Dožadujú sa pomoci,ale sami nič nespravia ? Hrajú preto, lebo sa hrá aj kamarát,alebo sa s potešením hrajú  s kamarátom. Podvádza,alebo sa snaží všetko si poctivo odrieť . Je kreatívny? Alebo robí len to čo robia aj iní? Z tohto pohľadu sú najzaujímavejšie hry s rolou Metin2,Lineage,Warcraft,TERA,CABAL...

Je ich veľa, každá hra má svoj príbeh ku ktorému  sa môžeme pripojiť. Aj keď väčšina je v anglickej verzii, sú aj v slovenskej .Keď sa zoznámime s hrou, tak vidíme , že je to zrkadlenie fyzického sveta. A keďže tu sme anonymní a panuje názor "je to len hra" ,tak každý sa uvolní a odloží masku všedných dní. Tu sa ukáže či vieme spolupracovať, či vieme slušne komunikovať, ukážu sa naše slabé ale aj silné stránky. Tu sa nehráme na nič a nikoho ,sme sami sebou ,aj keď to často nepriznáme .

Samozrejme všetko treba robiť s mierou a vysedávanie celé dni pri počítači a pri hre z nás síce spraví hráča na prvých priečkach TOP 10,ale stratíme kontakt s realitou a to nie je dobré. Preto je veľmi zlé držať sa hesla "To je len hra" .Lebo ak si uvedomíme , že to nie len hra, tak získame perfektný nástroj na zlepšovanie si svojich schopností a vlastností. Na zistenie kde máme slabinny, čo by sme mali viac precvičovať. A potom vieme udržať rovnováhu medzi virtuálnou a fyzickou realitou .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?