Moja spirituálna cesta

Autor: Kati Rusková | 17.11.2015 o 0:00 | (upravené 17.11.2015 o 16:11) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  120x

Keď sa tak pozriem späť do minulosti, vidím, že moje hermetické prebúdzanie začalo už v detskom veku .Nie, nemala som vízie, ani som nepočula hlasy. Skôr to bola akási predtucha mojej budúcnosti, mojej cesty. 

A rozhodla som sa , že  budem žiť ako ostatní ľudia, budem platným členom spoločnosti.Znamenalo to , že vyštudujem, nájdem si zamestnanie, vydám sa a porodím deti . V tomto poradí a za každú cenu. Mno osud si s človekom občas pohrá ,najmä ak ten človek je tvrdohlavý.  Podotýkam bolo to obdobie rozkvetu socializmu, keď racionalizmus víťazil a duchovný svet bol zatlačený do úzadia . Pamätám si, ako vo mne bojovala moja racionálna stránka s duchovnou, a nakoniec tú duchovnú stránku presunula do mýtov a legiend. A legendy a rozprávky ma vždy priťahovali. Najmä tie, ktoré boli o jaskyniach, podzemnom svete, čarovných veciach a udalostiach. Škriatkovia, víly, strašidlá, čerti.... mala som ich rada. Vždy som rada čítala ,bola som a som knihomoľ. V čase dospievania bolo sci - fi v popredí, obľubovala som najmä cestovanie vesmírom .Teraz je to fantasy ,čo ma priťahuje.

Prvé poznatky o hermetike sa ku mne dostali cez články v novinách. Boli to legendy o Peru, jazere Titicaca,Macho Picchu, Himalájach a Veľkonočnom ostrove.Bohovi Quecalcoatlovi  ,pavúčej Bohyni....Bolo to v čase pred zamatovou revolúciou,keď este nebol internet a poznatky sme hľadali v knižniciach a v kníhkupectvách. V tom čase boli knihy lacné, tak mesačne som si kupovala 2-3 knihy,alebo si ich požičala od priateľov. 

Po zamatovej v roku 1989 nastal veľký rozmach duchovnej literatúry.V tom čase sa dali dostať za lacné peniaze diela starých autorov,nových bolo ešte málo .Doslova som ich hltala, všetko a o všetkom.Až neskôr som si začala vyberať . Niekoľko rokov  som sa snažila venovať mágii ,tej vede čo dávno pestovali alchymisti, černokňazníci a čarodejky. Nakoniec som ale zistila, že tu a teraz , to nie je moja cesta.

Nakoniec som sa zastavila pri numerologii /arithomantii/  a vykladaní tarotu. A tým sa teraz zaoberám, niekedy si spraviac dlhšiu alebo kratšiu  prestávku. Ale tohto roku ma to zase posunulo smerom k číslam a kartám. K vytváraniu analýz, aby ľudia vedeli čo je ich silná  a slabá stránka. Aby vedeli spolunažívať s inými ľuďmi ,spoznajúc ich základné charakteristiky. Lebo rodíme sa s určitými základnými črtami, talentami, schopnosťami a len na nás záleží, či ich posilníme, využijeme na našej ceste, alebo potlačíme . Ale vždy sú tam, sú naše . 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

V Bratislave žije štvrť milióna cépečkárov. Mýtus o Petržalke neplatí

Dáta z mobilov tiež ukázali, že kancelárske centrá pojmu toľko ľudí ako stredne veľké mesto.

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

DOMOV

Asistent, ktorý sledoval Kaliňákove a Počiatkove účty, pôjde pred súd

Rybanič čelí obvineniam z porušenia bankového tajomstva.


Už ste čítali?