Moja spirituálna cesta

Autor: Kati Rusková | 17.11.2015 o 0:00 | (upravené 17.11.2015 o 16:11) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  124x

Keď sa tak pozriem späť do minulosti, vidím, že moje hermetické prebúdzanie začalo už v detskom veku .Nie, nemala som vízie, ani som nepočula hlasy. Skôr to bola akási predtucha mojej budúcnosti, mojej cesty. 

A rozhodla som sa , že  budem žiť ako ostatní ľudia, budem platným členom spoločnosti.Znamenalo to , že vyštudujem, nájdem si zamestnanie, vydám sa a porodím deti . V tomto poradí a za každú cenu. Mno osud si s človekom občas pohrá ,najmä ak ten človek je tvrdohlavý.  Podotýkam bolo to obdobie rozkvetu socializmu, keď racionalizmus víťazil a duchovný svet bol zatlačený do úzadia . Pamätám si, ako vo mne bojovala moja racionálna stránka s duchovnou, a nakoniec tú duchovnú stránku presunula do mýtov a legiend. A legendy a rozprávky ma vždy priťahovali. Najmä tie, ktoré boli o jaskyniach, podzemnom svete, čarovných veciach a udalostiach. Škriatkovia, víly, strašidlá, čerti.... mala som ich rada. Vždy som rada čítala ,bola som a som knihomoľ. V čase dospievania bolo sci - fi v popredí, obľubovala som najmä cestovanie vesmírom .Teraz je to fantasy ,čo ma priťahuje.

Prvé poznatky o hermetike sa ku mne dostali cez články v novinách. Boli to legendy o Peru, jazere Titicaca,Macho Picchu, Himalájach a Veľkonočnom ostrove.Bohovi Quecalcoatlovi  ,pavúčej Bohyni....Bolo to v čase pred zamatovou revolúciou,keď este nebol internet a poznatky sme hľadali v knižniciach a v kníhkupectvách. V tom čase boli knihy lacné, tak mesačne som si kupovala 2-3 knihy,alebo si ich požičala od priateľov. 

Po zamatovej v roku 1989 nastal veľký rozmach duchovnej literatúry.V tom čase sa dali dostať za lacné peniaze diela starých autorov,nových bolo ešte málo .Doslova som ich hltala, všetko a o všetkom.Až neskôr som si začala vyberať . Niekoľko rokov  som sa snažila venovať mágii ,tej vede čo dávno pestovali alchymisti, černokňazníci a čarodejky. Nakoniec som ale zistila, že tu a teraz , to nie je moja cesta.

Nakoniec som sa zastavila pri numerologii /arithomantii/  a vykladaní tarotu. A tým sa teraz zaoberám, niekedy si spraviac dlhšiu alebo kratšiu  prestávku. Ale tohto roku ma to zase posunulo smerom k číslam a kartám. K vytváraniu analýz, aby ľudia vedeli čo je ich silná  a slabá stránka. Aby vedeli spolunažívať s inými ľuďmi ,spoznajúc ich základné charakteristiky. Lebo rodíme sa s určitými základnými črtami, talentami, schopnosťami a len na nás záleží, či ich posilníme, využijeme na našej ceste, alebo potlačíme . Ale vždy sú tam, sú naše . 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?