Všetko má svoj čas

Autor: Kati Rusková | 6.12.2015 o 0:00 | (upravené 6.12.2015 o 15:56) Karma článku: 2,96 | Prečítané:  222x

Blíži sa koniec roka a mnohí sa snažíme usporiadať svoju minulosť, nájsť v ňom ponaučenie, radosť , aby sme mohli ísť ďalej. Robím to aj ja. Bol to ťažký rok a vlastne ešte neskončil. 

Celý rok so bola citlivejšia než inokedy na svoje reakcie, ale aj na myšlienky, reakcie iných. Akosi som si ich viac všímala ,snáď aby som v ich správaní a reakciách voči mne  videla čo robím z pohľadu iných zle a čo dobre. Zaujímavé veci som zistila, pochopila. Snáď mi pomôžu tieto zistenia pri novom začiatku.

Ale všimla som si zaujímavú vec. Veľmi veľa ľudí sa cíti zradenými ,nemilovanými ,osamelými. Zlepšenie ale všetci čakajú od iných ,aby INÍ boli lepší priatelia, aby ICH niekto miloval , aby ICH niekto našiel, aby viac neboli sami .  A pritom nemyslia, že by mali začať sami od seba . Čo tak spýtať sa, som ja dobrý priateľ, mám rád toho druhého, vidím ho takého aký je  naozaj ? Nepovažujem jeho prítomnosť za samozrejmosť ? Nemyslím si, že by som ja mala dostať a, až potom budem dávať ?

Sme sami ,obklopený osamelými ľuďmi, ale nevieme sa im priblížiť ani  oni k nám. Nie preto, žeby tu nebola ochota, ale preto, že tú osamelosť v ľuďoch okolo nás nevidíme.  

Najviditeľnejšie je to na facebooku, hľadáme priateľov, niektorí ich majú plný adresár, napriek tomu s radosťou likujú tie citáty, ktoré tvrdia, že niet priateľov, všetci ťa zradia. Mnohí z nich dávajú ako profilovú fotku spoločnú s partnerom, ale pri tom tvrdia nie je láska, každý ťa len využíva. Do profilových fotiek dávajú mnohí spoločné fotky s deťmi, ale tvrdia, že sú sami a nikto o nich nestojí .

Áno  už vidím tie nesúhlasné pokyvovania , že nechápem o čom je reč. Ale áno rozumiem, lenže osamelosť  ani sexom, ani prechádzkami  pri mesiačiku neodoženieme. Ak sa niekto cíti osamelý, to je preto ,že nedokáže byť sám. Potrebuje byť ako ostatní, zaradiť sa do rady, byť v húfe ,neodlišovať sa . len potom sa cíti bezpečný.

Mnohí ktorí tvrdia ,že ich každý klame, v kútiku duše veria, že si to zaslúžia, že nie sú súci na to, aby ich niekto považoval za priateľa , žeby ani nevedeli byť priateľom.

Podliehame rôznym klamom ,v poslednom čase ich je stále viac. Máme celú hromadu cougchov, ktorí nás učia ako máme žiť ,zmeniť myslenie, byť sami sebou, myslieť len pozitívne...... a my im veríme, veď ak vystupujú tak sebavedome, ak vystupjú v médiách ,ak tvrdia, že od mlada majú kontakt s astrálom,ak tvrdia, že získali finančnú istotu a šťastie, tak im veríme. Veď musia vedieť ako na to ,ak sa odvážia o tom prednášať.Veď nie je možné, že by klamali .....a keďže aj po absolvovaní seminárov a kurzov sme tam kde sme boli, hľadáme chybu v tom, že sme nesprávne a nie dosť dlho aplikovali  poučenia z týchto drahých kurzov. Snažíme sa myslieť pozitívne, veď potom sa na nás šťastie usmeje ,Ono  to ale nejde ,a  tak potlačujeme hnev, smútok, bolesť . Neuvedomujeme si ,že takto si privolávame nie šťastie, nie financie, ale chorobu.

Určite nie je dobré  dlho plakať a rozoberať situáciu, ktorá je pre nás trápna alebo bolestná .Ale pri spomienke sa pozrime na tie pozitíva, ktoré sme tým získali. Lebo sú tam pozitíva, všetko zlé je na niečo dobré .

 Ak sa obávame budúcnosti, a veru ten kto žije  v systéme musí na ňu myslieť ,nie je riešením potlačiť ju a privolávať pozitívny náhľad. Pozrime sa radšej na budúcnosť , ktorú kreslíme  čierno a snažme sa nájsť riešenie . Nič nie je také zlé ,ani také dobré ako sa zdá. A riešenie tam vždy je , ak aj nie úplné, aspoň čiastkové, aj to je už krok vpred.

A ak máme šťastie, máme lásku, priateľov ,deti ,finančné zabezpečenie, tak sa z neho tešme ,ale nechváľme sa. Nehľadajme za slovami ľudí okolo seba závisť . Lebo tí čo sú naozaj šťastní a spokojní, snažia sa aby sa tak cítili aj ostatní. Svojou energiou  radosti väčšinou nakazia aj okolie, stretávajú len príjemných ľudí . Nie , nie preto žeby nosili ružové okuliare, ale preto  , že pôsobí príťažlivá a tvorivá sila šťastia . Radosť a šťastie priťahujú k sebe tak isto radosť a šťastie, silnejú a tým pretvárajú aj svoje okolie. Aj ostatní  v okolí cítia tú silu a otvárajú sa im nové možnosti.

Blížia sa Vianoce, skúsme nemyslieť na to , že máme závistlivcov, že priatelia nás zradili. Radšej sa pozrime okolo seba ,nikdy nevieme kde stretneme lásku, šťastie, úspech. Hnev a zlosť je dobrá emocia, ale všetko má svoj čas a svoj cieľ . Ak sme zlostní na niekoho, alebo niečo ,nebuďme zlostní na celý svet . On za to predsa nemôže ...... Všetko má svoj čas

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?