Zatajovať alebo zverejňovať .......

Autor: Kati Rusková | 8.12.2015 o 0:00 | (upravené 8.12.2015 o 12:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  122x

Ľudstvo vždy malo rado tajomné, záhadné veci a javy. Nevysvetliteľné bytosti, snívanie. Na tom nie je nič nesprávne a veľa vynálezov zlepšení života začalo práve snívaním. 

 Bez snívania by ani naša kultúra nebola taká pestrá a zaujímavá , a najmä nie hudba , bez ktorej sa ťažko žije.

V mladších rokoch som ťažko znášala, ak mi niekto povedal “ počkaj až vyrastieš, teraz to ešte nechápeš“. Prešli roky a ja som zistila, že vtedajší dospelí mali pravdu, veľa vecí by som vtedy nechápala alebo nesprávne pochopila. Ale prišla som aj na to, že ani dospelí nepochopili celkom podstatu chápania vedomostí . Lebo či rozumieme alebo nerozumieme danej téme, veci, nezávisí od toho koľko uplynulo rokov . Ale na tom záleží, koľko sa  náš duch naučil  a koľko pochopil .  

Teraz už viem, prečo boli  na začiatku vekov vedomosti rozdelené na ezoterickéexoterické. Nemalo to nič spoločné s paranormálnom ako ho poznáme teraz. Vtedy boli ľudia ešte napojení na prírodu, na jej rytmus. Ale už aj vtedy boli takí , ktorí videli aj do hĺbky, ale aj takí, ktorí videli len tú vrchnú vrstvu vedomostí . A veru niekedy nepochopili ich základ, ich podstatu a použili ju nesprávne. Tak ako aj teraz.

Po svete sa rozšírili tí čo začali študovať ezoterické vedomosti, tie čo boli dlhé veky nie bez príčiny neprístupné  verejnosti. Hromadné putovanie na východ , kontaktovanie sa s bytosťami z iných rozmerov. Nie ani na tom nie je nič zlé, ak sa to robí s rozmyslom . Žiaľ ľudstvo nevie nič robiť polovičato a tak sa presúva vedomie z materiálnej roviny do spirituálnej roviny. Lenže aj na to treba prípravu, neexistujú skratky. Ľudstvo má ale ešte jednu zaujímavú vlastnosť .Považujeme sa za korunu tvorstva, za niečo čo je pánom zeme . Naša technika a naše stroje nám ušetria veľa práce, na pohľad sú veľmi dokonalé, a tak si myslíme, že my aj ezoterické vedomosti pochopíme skôr ako naši predkovia . No a keďže sme aj podnikaví a zo všetkého sa snažíme  získať kapitál, rozmohli sa po svete rôzne kurzy asertivity, pozitívneho myslenia, mágie .... a zrazu tu máme  ezoterikov, liečiteľov, duchovných poradcov, ktorí si myslia, že po absolvovaní drahých kurzov  už môžu liečiť ,môžu radiť a lektorov, ktorí síce sami nie vždy chápu podstatu, ale predsa učia iných, veď každý je zodpovední za seba nie ......

Na týchto kurzoch málokedy učia o zákonoch Univerza a ak ich aj spomenú, tak nevysvetlia pozorne a neopakujú ich viackrát počas kurzu. Na kurzoch sa učí , že treba myslieť vždy pozitívne, čo v podľa lektorov znamená vždy sa usmievať, vždy potlačiť zlosť smútok, lebo ak sa im to nepodarí, tak sú neschopní. Ale je to naozaj pravda ? Znamená pozitívne myslenie stále sa usmievať ? Aj keď to ide kŕčovito, aj keď má človek chuť niečím praštiť ?

Lenže človek je spojený so Zemou, s Mesiacom, s Univerzom a žije v ich rytme. A energia nekonečna sa vlní raz dole , raz hore, raz postupuje v špirále nahor, alebo klesá v špirále nadol. Aj smútok aj plač patria k životu. Veď pozitívne myslenie neznamená, že budeme bezcitní, že nebudeme cítiť súcit a ak súcitíme, tak máme občas aj zlosť , sme občas smutní . Pozitívne myslenie je to , že dokážeme  vidieť aj v temnote svetlo, vieme, že po búrke prichádza slnko , po noci je tu deň.... máme schopnosť prežiť, môžeme sa skloniť, plaziť po zemi, ale nezlomíme sa a ako náhle je tu príležitosť zase vzlietnem....

Ak už robíme semináre o pozitívnom myslení, nezabudnime na príliv a odliv, dovoľme aj sebe byť občas smutní, občas sa nahnevať . Lebo potlačovanie citov, vedie k chorobám ,k vyhoreniu ,aj keď sa usmievame a snažíme sa myslieť len na dobré veci .  

Ďalšia taká chyba a tej sa v dnešnom čase často dopúšťame, je  motto ,ktoré väčšina nepochopila „ Všetko sa dá , len chcieť treba „ a tak sa snažíme dosiahnuť veci , vedomosti, robiť prácu na ktorú náš  duch nemá schopnosti , nemá kapacitu . A samozrejme zlyháme, čím sa zmenšuje naše sebavedomie. Nie to je zle, že skúsime, ale ak to nejde, ak to nezáleží na našej lenivosti tak to necháme a skúsime niečo iné. Veď nie sme všetci rovnakí, nemáme rovnaké schopnosti. Svet potrebuje rôznorodé činnosti, potrebuje  rôzne talenty. Nie všetci sme dobrí herci, speváci, maliari ,spisovatelia, matematici, vedci, učitelia .... Niekto rád skúma, niekto má bádá v minulosti .  Niekto má schopnosť obchodovať, niekto zase nie a tak isto niekto je dobrý „verbovač“ iní zase nie.

 Závisí to od schopností, ktoré buď máme ,alebo nemáme.Nie od toho či chceme, alebo nechceme. A predsa sme tomu uverili a mnohí sa snažia pracovať práve v profesii, ktorá ich buď nudí, alebo je pre nich únavná.  Napohľad to vyzerá akoby to bolo pre prežitie, pre financie, ktoré sú potrebné k životu. Pri pohľade hlbšie, tak veru je to len preto, lebo sme tvrdohlaví, myslíme si ,že ak to iní dokázali, tak aj my.

A pritom aj ľudstvo by lepšie pochodilo, keby každý robil to na čo má schopnosti, keby sme nerozlišovali medzi prácou vznešenou a podradnou . Veď aj dobre prosperujúca firma je založená práve na tom  „správny ľudia na správnom mieste „ .Aj keď tých firiem je málo.

Mali  sme tu už rôzne vlny vedomostí, ktoré mnohí nepochopili, mnohí na to aj doplatili, zdravím, financiami . Bolo by to zdĺhavé písanie  a nie všetky poznám aj ja .

V poslednom čase  tu máme zase niečo nové  „Pránická výživa „. Nie netvrdím, že je to humbung, netvrdím, že sa tak niektorí nemôžu živiť. Čo ma znepokojuje je to , že znova väčšina nepochopí, ako to už nepochopili vo svete viacerí .Mnohí na to doplatili a žiaľ aj ich deti . Lebo ani pránická výživa nie je niečo čo sa môžeme v rýchlokurzoch naučiť , nie je to nič , čo ide rýchlo a ľahko. Musíme sa najprv naučiť pochopiť Vesmír, jeho fungovanie, energie ktoré nás obklopujú, naučiť sa ich vlastnosti ,kedy ako pôsobia . Lebo energie  astrálu, či spirituálna nie sú nemenné, a pochopiť ich pôsobenie zákonitosti je trošku spletité . A až keď toto chápeme ,môžeme sa napojiť na energie okolo nás, môžeme začať  využívať energie na nasýtenie tela.

Vedeli ste, že učenie ezoterika trvalo 3*9= 27 rokov? Až vtedy mu bolo dovolené experimentovať samostatne, až vtedy dovŕšil svoje štúdium. A ani skúška nebola jednoduchá, išlo tam doslova o život, budúci Majster musel použiť svoje vedomosti, skúsenosti, ktoré počas štúdia nadobudol, aby zvládol záverečnú úlohu.

Byť zvedavý, snažiť sa získať vedomosti je dobrá vec, ale buďme aj skeptickí. Nikdy neuverme všetkému, nemyslime si že všetko zvládneme a musíme vedieť prečo to chceme .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?