Josef Kutík : Biela Vydra a dobrodružstvo pokračuje ...

Autor: Kati Rusková | 20.12.2015 o 0:00 | (upravené 20.12.2015 o 12:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  132x

Dobrodružstvá Toníka Žižku, alebo ako ho v Kanade volajú Tony Siskou či Bílá vydra , pokračujú. Ten kto raz videl biele pláne a preháňal sa po nich na saniach ,navždy im prepadne . 

Návrat Bielej Vydry

Biela Vydra, alebo Tony Siskou ako mu hovoria v Kanade  po návrate do Edmontonu zistí, že jeho otec sa síce vrátil zo severu, ale telesne a duševne zoslabnutý. Myslí si, že otcovi pomôže ak sa vrátia domov do Čiech a tak ďalšiu sezónu sa znova vracia na sever ,aby zarobil  peniaze na cestu. A tu ho čakajú nové dobrodružstvá, dokonca nebezpečenstvo, keďže  si niektorí myslia, že našiel zlato .

Stretáva aj nových známych , Nikipi, pan Baron, Tomáš Lauren policajt , Mark Harmon prospektor.... tí prví dvaja mu robia aj spoločníkov v chate . Pan Baron výborne varí  kým Tony a Nikipi /indiánsky chlapec, ktorého zachránil ... / lovia .

Keď sa ale vráti na juh, s hrôzou zisťuje, že v Európe vypukla vojna , a aj jeho otec medzitým vzdal svoj zápas s nemocou . Chce sa prihlásiť do armády, ale neprijmú ho, lebo má menšie omrzliny.

A vtedy jeho život znova naberie iný smer . Tomáš Lauren, ktorý je jedným z veliteľov kanadskej jazdnej polície mu ponúkne aby  vstúpil do jej radov . Strýko Jozef a Betty /ktorá sa vydala za Josefa/ nie sú síce nadšení, ale nakoniec prijmú, že majú v rodine policajta.

Biela Vydra na stope

Na juhu sa zrazu objavuje príliš veľa zlata a nikto nevie odkiaľ pochádza . A tak prvou úlohou Tonyho je zahrať si na tvrdého chlapíka , aby sa dostal na stopu tým čo zlato dovážajú . To sa mu aj podarí, identifikuje  tých ktorí to organizujú ... Znepokojivé správy sa objavujú aj na severe, miznú indiánsky lovci ,doslova bez stopy . Tomáš aj Tony  začínajú uvažovať či to nemá nejakú súvislosť. Ale to čo objavia s pomocou svojich priateľov a ostatných policajtov  je šok aj pre nich ....

Biela Vydra v zálohe

Na severe sa odrazu objavuje veľa alkoholu ,kto ho pašuje a ako ? Kanadská jazdná polícia má na starosti  odhaliť týchto pašerákov. Po celom severe sa usadia  policajti , medzi nimi aj Tony ,aby sledovali a hľadali. 

Zoznamuje sa s Lulum, zlatokopom, ktorý si myslí, že všetci hľadajú zlato a preto podozrieva aj Tonyho ,čo vedia k smiešnym,ale aj dosť nebezpečným situáciám.

Zoznámi sa aj s Henrym, lovcom a jeho dcérou Marie ,miešankou ,ktorá chce študovať  medicínu . Pomôže jej nájsť ubytovanie vo Webhouse a netuší, že si na seba pletie bič .

Pašerákov odhalia, ale Tony je dosť ťažko ranený .  Síce sa uzdraví, ale  Josef, Betty a aj Marie  ho nahovárajú , aby odišiel od polície a začal študovať . Jemu sa to ale nepozdáva ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?