Josef Kutík : Biela Vydra a dobrodružstvo pokračuje ...

Autor: Kati Rusková | 20.12.2015 o 0:00 | (upravené 20.12.2015 o 12:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  118x

Dobrodružstvá Toníka Žižku, alebo ako ho v Kanade volajú Tony Siskou či Bílá vydra , pokračujú. Ten kto raz videl biele pláne a preháňal sa po nich na saniach ,navždy im prepadne . 

Návrat Bielej Vydry

Biela Vydra, alebo Tony Siskou ako mu hovoria v Kanade  po návrate do Edmontonu zistí, že jeho otec sa síce vrátil zo severu, ale telesne a duševne zoslabnutý. Myslí si, že otcovi pomôže ak sa vrátia domov do Čiech a tak ďalšiu sezónu sa znova vracia na sever ,aby zarobil  peniaze na cestu. A tu ho čakajú nové dobrodružstvá, dokonca nebezpečenstvo, keďže  si niektorí myslia, že našiel zlato .

Stretáva aj nových známych , Nikipi, pan Baron, Tomáš Lauren policajt , Mark Harmon prospektor.... tí prví dvaja mu robia aj spoločníkov v chate . Pan Baron výborne varí  kým Tony a Nikipi /indiánsky chlapec, ktorého zachránil ... / lovia .

Keď sa ale vráti na juh, s hrôzou zisťuje, že v Európe vypukla vojna , a aj jeho otec medzitým vzdal svoj zápas s nemocou . Chce sa prihlásiť do armády, ale neprijmú ho, lebo má menšie omrzliny.

A vtedy jeho život znova naberie iný smer . Tomáš Lauren, ktorý je jedným z veliteľov kanadskej jazdnej polície mu ponúkne aby  vstúpil do jej radov . Strýko Jozef a Betty /ktorá sa vydala za Josefa/ nie sú síce nadšení, ale nakoniec prijmú, že majú v rodine policajta.

Biela Vydra na stope

Na juhu sa zrazu objavuje príliš veľa zlata a nikto nevie odkiaľ pochádza . A tak prvou úlohou Tonyho je zahrať si na tvrdého chlapíka , aby sa dostal na stopu tým čo zlato dovážajú . To sa mu aj podarí, identifikuje  tých ktorí to organizujú ... Znepokojivé správy sa objavujú aj na severe, miznú indiánsky lovci ,doslova bez stopy . Tomáš aj Tony  začínajú uvažovať či to nemá nejakú súvislosť. Ale to čo objavia s pomocou svojich priateľov a ostatných policajtov  je šok aj pre nich ....

Biela Vydra v zálohe

Na severe sa odrazu objavuje veľa alkoholu ,kto ho pašuje a ako ? Kanadská jazdná polícia má na starosti  odhaliť týchto pašerákov. Po celom severe sa usadia  policajti , medzi nimi aj Tony ,aby sledovali a hľadali. 

Zoznamuje sa s Lulum, zlatokopom, ktorý si myslí, že všetci hľadajú zlato a preto podozrieva aj Tonyho ,čo vedia k smiešnym,ale aj dosť nebezpečným situáciám.

Zoznámi sa aj s Henrym, lovcom a jeho dcérou Marie ,miešankou ,ktorá chce študovať  medicínu . Pomôže jej nájsť ubytovanie vo Webhouse a netuší, že si na seba pletie bič .

Pašerákov odhalia, ale Tony je dosť ťažko ranený .  Síce sa uzdraví, ale  Josef, Betty a aj Marie  ho nahovárajú , aby odišiel od polície a začal študovať . Jemu sa to ale nepozdáva ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. Keď pôjdeme tvrdou silou, nemáme šancu.

KOMENTÁRE

Plot bol jeho nápad, nie Orbánov. Dnes má dom kúsok od pletiva

Ako sme sa nestretli so starostom Ásotthalomu.


Už ste čítali?