Dôchodok ako niečo čo sa stráca v hmlách

Autor: Kati Rusková | 16.4.2016 o 0:00 | (upravené 16.4.2016 o 8:46) Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1773x

Tak naši "vládcovia"nás zase potešili. Nie som z tých, ktorí čakajú kedy konečne pôjdu do dôchodku, aj keď po 40 rokoch práce sa únava už hlási. Ale toto čo vymysleli,je začiatok hrôzy.

Už teraz je problém nájsť si zamestnanie a vyžiť. Štát nepomôže, darmo prekrásne reči o príspevkoch. Miesto toho aby sa spoločnosť snažila , aby každý mohol žiť dôstojne , čo máme vraj zabezpečené ústavou,uchyľuje sa k manipulácii. Miesto toho , aby sa snažili o zabezpečenie pracovných  miest, radšej  po nete aj ústne šíria správy o tom, že tí čo nerobia /samozrejme to nie sú tí s bielou pleťou/  dostávajú príspevky, dôchodky vyššie ako mi úbohí  pracujúci bieli ľudkovia / to že aj z tých bielých ľudkov viacerí dostávajú príspevky a platy za nič mlčia /. A čuduj sa svete, väčšina tejto manipulácii verí. Miesto toho aby sme sa snažili nájsť si dôstojné miesto v spolupráci s ostatnými občanmi / nech už majú akúkoľvek farbu pleti, náboženstvo / tak sa navzájom osočujeme a bieda postupuje.  

Už teraz ak máš viac ako 55 rokov, tak ťažko nájdeš zamestnanie , nech už máš akékoľvek vzdelanie . No a príspevok 61 € , čo je vraj dosť na živobytie , ti veľmi nepomôže . Čo asi tak zostáva nám čo sme už aj šesdesiatku prekročili ? Úspory už v nedohľadne, dlhy sa hromadia a beznádej neprospieva jasnej mysli .  A do toho ešte toto oznámenie. A to všetko po 40-45 ročnej práci, keď by sme mali uprázdniť miesto mladým, ktorí sú plní elánu. 

Lenže mladí nemajú prax , kde by ju získali a kto by ich zaučil ?  Starí sú už nepotrební veď zaberajú pracovné miesta. A stredný vek sa ide pretrhnúť od práce, niektorí majú aj dva zamestnania. Veď ešte deti treba zaopatriť, mnohí aj o rodičov sa musia postarať. 

A tak rozmýšľam, celý život som poctivo pracovala, platila dane , odvody do poisťovní a čo z toho mám ? Oplatilo sa ? Nie sú múdrejší tí, čo kašlú na poctivosť a dane? Tí čo hľadajú spôsob ako obísť zákony? 

Budúcnosť nie je práve ružová .........

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

V Bratislave žije štvrť milióna cépečkárov. Mýtus o Petržalke neplatí

Dáta z mobilov tiež ukázali, že kancelárske centrá pojmu toľko ľudí ako stredne veľké mesto.

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

DOMOV

Asistent, ktorý sledoval Kaliňákove a Počiatkove účty, pôjde pred súd

Rybanič čelí obvineniam z porušenia bankového tajomstva.


Už ste čítali?