Dôchodok ako niečo čo sa stráca v hmlách

Autor: Kati Rusková | 16.4.2016 o 0:00 | (upravené 16.4.2016 o 8:46) Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1783x

Tak naši "vládcovia"nás zase potešili. Nie som z tých, ktorí čakajú kedy konečne pôjdu do dôchodku, aj keď po 40 rokoch práce sa únava už hlási. Ale toto čo vymysleli,je začiatok hrôzy.

Už teraz je problém nájsť si zamestnanie a vyžiť. Štát nepomôže, darmo prekrásne reči o príspevkoch. Miesto toho aby sa spoločnosť snažila , aby každý mohol žiť dôstojne , čo máme vraj zabezpečené ústavou,uchyľuje sa k manipulácii. Miesto toho , aby sa snažili o zabezpečenie pracovných  miest, radšej  po nete aj ústne šíria správy o tom, že tí čo nerobia /samozrejme to nie sú tí s bielou pleťou/  dostávajú príspevky, dôchodky vyššie ako mi úbohí  pracujúci bieli ľudkovia / to že aj z tých bielých ľudkov viacerí dostávajú príspevky a platy za nič mlčia /. A čuduj sa svete, väčšina tejto manipulácii verí. Miesto toho aby sme sa snažili nájsť si dôstojné miesto v spolupráci s ostatnými občanmi / nech už majú akúkoľvek farbu pleti, náboženstvo / tak sa navzájom osočujeme a bieda postupuje.  

Už teraz ak máš viac ako 55 rokov, tak ťažko nájdeš zamestnanie , nech už máš akékoľvek vzdelanie . No a príspevok 61 € , čo je vraj dosť na živobytie , ti veľmi nepomôže . Čo asi tak zostáva nám čo sme už aj šesdesiatku prekročili ? Úspory už v nedohľadne, dlhy sa hromadia a beznádej neprospieva jasnej mysli .  A do toho ešte toto oznámenie. A to všetko po 40-45 ročnej práci, keď by sme mali uprázdniť miesto mladým, ktorí sú plní elánu. 

Lenže mladí nemajú prax , kde by ju získali a kto by ich zaučil ?  Starí sú už nepotrební veď zaberajú pracovné miesta. A stredný vek sa ide pretrhnúť od práce, niektorí majú aj dva zamestnania. Veď ešte deti treba zaopatriť, mnohí aj o rodičov sa musia postarať. 

A tak rozmýšľam, celý život som poctivo pracovala, platila dane , odvody do poisťovní a čo z toho mám ? Oplatilo sa ? Nie sú múdrejší tí, čo kašlú na poctivosť a dane? Tí čo hľadajú spôsob ako obísť zákony? 

Budúcnosť nie je práve ružová .........

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?