Rekapitulácia alebo pozriem sa ponad plece dozadu ....

Autor: Kati Rusková | 28.12.2016 o 0:00 | (upravené 28.12.2016 o 16:43) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  87x

Blíži sa koniec roka 2016. Mnohí z nás robíme rekapituláciu, čo sme dosiahli tento rok ?Čo sme získali? Bol to úspešný rok, bol to rok ťažký, ľahký ? Čo si nesieme ďalej so sebou ? Aké poučenie? Aký pocit ? 

Pri rekapitulácii sa nepozerajme na to čo sme získali materiálneho, ani akú moc sme získali . Je to niečo čo môžeme veľmi ľahko stratiť. Boj o moc  to je už niekoľko rokov  v podvedomí ľudí . Bojujú o moc v politike, v biznise, dokonca aj v umení a s ľútosťou musím priznať aj v duchovnu. Kto bude ten kto bude udávať tón Svetu ? Kto povie čo si máme myslieť a ako sa máme správať ? Bojujem , bojujem a ..... čo potom ?

Žiaľ tento boj prešiel  aj do každodenného života, závidíme, nenávidíme a ešte k tomu aj máme to „správne „ vysvetlenie prečo  to robíme. Sme presvedčení o našej spravodlivosti. Veď robíme dobre ,zasluhuje si zašľapať ,podupať... nie preto ,že viem aký ten druhý je . Nie len preto lebo si myslíme ,že je taký . Len si myslíme ,že bude konať, či koná takto. Lebo my tak konáme, alebo sa bojíme, že tak by sme konali .

Miesto toho aby sme druhým  pomáhali  v postupe, pomáhali v zvládaní  úloh, ich  bremena a tým sa dočkali toho , že aj nás niekto pochopí, naše pohnútky, naše priania, naše ciele , tak radšej iných zatracujeme, ohovárame, ničíme ich povesť, ak treba aj klamstvom alebo polopravdou. A myslíme si , že to nám pomôže v postupe, že to nám pomôže k tomu aby nás iní mali radi ....

Ale je tu zase tá jednoduchá otázka, otázka, ktorú radšej zasúvame niekde do najhlbších hladín svojho podvedomia, na ktorú nechceme odpovedať .

MÁME RADI SAMI SEBA ? POZBÁME SVOJU POVAHU ? VIEME  AKO ZAREAGUJEME ?

Nie radšej sa staráme o iných , radšej radíme iným, kritizujeme ich, zneistíme ich. Veď útok je najlepšia  obrana, to nám vtĺkali do hlavy od detstva . A tak útočíme, aby náhodou si niekto nevšimol našu neistotu, náš strach . Strach z toho , že nás nemá nikto rád , že nikto nás neocení ....

Niekto múdry onoho času povedal, NENÁVISŤ JE LÁSKA KTORÁ STRATILA CESTU . Opakujme si to denne, možno prídeme na to, že toho koho nenávidíme  by sme radi mali za priateľa, za dobrého suseda, ale sa bojíme, že to nevyjde, že nás nebude mať rád, že nás zradí, že nebude dobrý sused....

Pamätáte si tú známu vetu  , ktorá tvrdí, že ak po tebe hodí niekto kameňom, máš po ňom hodiť chlebom  ? Ona neznamená, že sa máme nechať mlátiť, ponižovať, trpieť . Neznamená že sa máme stať mučedníkmi. Jednoducho znamená , že nemáme reagovať na nenávisť nenávisťou, na strach strachom, lebo ho znásobíme .... Ak už toho druhého nevieme mať radi, tak ho ani neľutujme, ale ani nepúšťajme na neho nenávisť. Berme ho ako niekoho neznámeho, kto len prechádza okolo ....

Podľa duchovného učenia , by sme ešte do jari mali prečisťovať vzťahy, s okolím, ale najmä so sebou samým. Svoje pocity, pohnútky, strach a nenávisť. Ak spoznáme svoje emócie, ak vieme prečo robíme to alebo ono , nielen sa nám uľaví, ale aj náš vesmír sa vyrovná a budeme sa vedieť začleniť do ostatných vesmírov okolo nás . Pretože každý máme svoj vlastný vesmír .

Ale musíme sa naučiť žiť sami so sebou, aby sme mohli spolunažívať s ostatnými . Musíme sa naučiť byť osobnosťou , byť sám sebou a nie satelitom , či príveskom niekoho iného . Zodpovedať za svoje činy ,slová a myšlienky. Ak sa naučím byť Ja , až potom môže prísť aj My .

Rodina, priatelia, lásky  nám dodávajú pocit zázemia, bezpečia , ale nemali by sme na nich lpieť, nemali by sme si ich pripútať. Lebo aj toto bezpečné zázemie sa môže ľahko rozpadnúť. A čo potom ?

Rok 2017 by mal byť rokom nových začiatkov, nových možností, nových skúseností . Tak sa na neho pripravme. Pripravme sa na to, že sa budeme musieť niečoho aj vzdať , niečo zanechať s láskou za sebou, aby sme postúpili vpred, aby sme  vedeli prijať nové veci .  

Naučme sa lásku aj cítiť nielen o nej rozprávať. Naučme sa nájsť niečo pozitívne vo všetkom a vo všetkých okolo nás 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?