Harry Potter a prekliate dieťa

Autor: Kati Rusková | 29.12.2016 o 0:00 | (upravené 29.12.2016 o 8:26) Karma článku: 2,87 | Prečítané:  501x

Táto kniha je zrozumiteľná len pre tých, ktorí čítali alebo aspoň videli  filmy o Harry Potterovi. Nie je to písané ako príbeh, ale ako divadelná hra .Ale vynáša na svetlo zaujímavé otázky . 

Ako bude žiť  hrdina ,ktorý prežil vo všednom živote  ? A ako budú k nemu pristupovať  ostatní ,tí čo boli súčasníci dejov, ale aj tí čo o nich len počuli ?

Harry to nemal ľahké keď sa ho Voldmort snažil zabiť, nemá to ľahké ani teraz. Prešli roky, situácia sa ukľudnila a zrazu niektorých napadá, že to mohlo byť aj ináč. Že by sa dala minulosť zvrátiť . Sme vo svete mágie a tak by to mohlo vyjsť, ak sa nájde aspoň jeden časovrt ./Síce sa o nich tvrdilo že sa zničili počas bojov, ale ktovie /

Lenže ak zmeníme časť minulosti, čo sa stane s terajšou prítomnosťou ?  Ak Harry zachráni Cedrika , neskončí to nakoniec katastrofou ?  A čo ak je zabitý Voldemort,  ešte predtým ako zabije Harryho rodičov ? Potom bude nové proroctvo, potom temno môže zvíťaziť ?

Harry a Ginny majú tri deti. James a Lilly sú v pohode , ale porostredný Albus Serverus. Tak on to nemá ľahké, je plný strachu. Strachu že nebude hoden povesti svojho otca, že prinesie hanbu  , bojí sa že bude zatriedený do Slizolinu.

A čoho sa bál sa stáva skutočnosťou, triediaci klobúk ho tam zaradí a zrazu všetky sympatie, priateľov, ale aj brata, sestru aj sesternicu stráca. A je presvedčený , že stratil aj lásku svojho otca . A Harry  zrazu nevie ako svojmu synovi dokázať, že ho napriek všetkému má rád a chápe.... a vzďaľujú sa jeden druhému.

Albusovi zostal len jeden priateľ a to Scorpius, syn Draca  , s ním sa cíti v pohode, s ním sa dokáže rozprávať. A Scorpio je s tým rovnako, tiež sa stal obeťou povesti svojho otca, a je tu ešte aj pochybnosť, či nie je synom Voldemorta.

Dej je dosť popletený, veď postupujeme z prítomnosti do minulosti aby sme sa zase vrátili do prítomnosti ... a Harry musí nájsť  cestu k Albusovi, pochopiť jeho myslenie ,ak ho nechce stratiť.

Toto už nie je kniha pre deti, je to kniha pre dospelých,  pre rodičov a dospievajúcich . Núti nás zamýšľať sa nad našimi pohnútkami, našimi myšlienkami. Určite tu nečíha v zálohe Voldemort, ani jeho potomok. Ale  vzťahy medzi otcami a synmi sú rovnaké. Otcovia sa musia naučiť nechať jednať svojich synov, a synovia sa musia naučiť napriek tieňu svojich otcov  jednať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?