Harry Potter a prekliate dieťa

Autor: Kati Rusková | 29.12.2016 o 0:00 | (upravené 29.12.2016 o 8:26) Karma článku: 2,87 | Prečítané:  492x

Táto kniha je zrozumiteľná len pre tých, ktorí čítali alebo aspoň videli  filmy o Harry Potterovi. Nie je to písané ako príbeh, ale ako divadelná hra .Ale vynáša na svetlo zaujímavé otázky . 

Ako bude žiť  hrdina ,ktorý prežil vo všednom živote  ? A ako budú k nemu pristupovať  ostatní ,tí čo boli súčasníci dejov, ale aj tí čo o nich len počuli ?

Harry to nemal ľahké keď sa ho Voldmort snažil zabiť, nemá to ľahké ani teraz. Prešli roky, situácia sa ukľudnila a zrazu niektorých napadá, že to mohlo byť aj ináč. Že by sa dala minulosť zvrátiť . Sme vo svete mágie a tak by to mohlo vyjsť, ak sa nájde aspoň jeden časovrt ./Síce sa o nich tvrdilo že sa zničili počas bojov, ale ktovie /

Lenže ak zmeníme časť minulosti, čo sa stane s terajšou prítomnosťou ?  Ak Harry zachráni Cedrika , neskončí to nakoniec katastrofou ?  A čo ak je zabitý Voldemort,  ešte predtým ako zabije Harryho rodičov ? Potom bude nové proroctvo, potom temno môže zvíťaziť ?

Harry a Ginny majú tri deti. James a Lilly sú v pohode , ale porostredný Albus Serverus. Tak on to nemá ľahké, je plný strachu. Strachu že nebude hoden povesti svojho otca, že prinesie hanbu  , bojí sa že bude zatriedený do Slizolinu.

A čoho sa bál sa stáva skutočnosťou, triediaci klobúk ho tam zaradí a zrazu všetky sympatie, priateľov, ale aj brata, sestru aj sesternicu stráca. A je presvedčený , že stratil aj lásku svojho otca . A Harry  zrazu nevie ako svojmu synovi dokázať, že ho napriek všetkému má rád a chápe.... a vzďaľujú sa jeden druhému.

Albusovi zostal len jeden priateľ a to Scorpius, syn Draca  , s ním sa cíti v pohode, s ním sa dokáže rozprávať. A Scorpio je s tým rovnako, tiež sa stal obeťou povesti svojho otca, a je tu ešte aj pochybnosť, či nie je synom Voldemorta.

Dej je dosť popletený, veď postupujeme z prítomnosti do minulosti aby sme sa zase vrátili do prítomnosti ... a Harry musí nájsť  cestu k Albusovi, pochopiť jeho myslenie ,ak ho nechce stratiť.

Toto už nie je kniha pre deti, je to kniha pre dospelých,  pre rodičov a dospievajúcich . Núti nás zamýšľať sa nad našimi pohnútkami, našimi myšlienkami. Určite tu nečíha v zálohe Voldemort, ani jeho potomok. Ale  vzťahy medzi otcami a synmi sú rovnaké. Otcovia sa musia naučiť nechať jednať svojich synov, a synovia sa musia naučiť napriek tieňu svojich otcov  jednať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

V Bratislave žije štvrť milióna cépečkárov. Mýtus o Petržalke neplatí

Dáta z mobilov tiež ukázali, že kancelárske centrá pojmu toľko ľudí ako stredne veľké mesto.

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

DOMOV

Asistent, ktorý sledoval Kaliňákove a Počiatkove účty, pôjde pred súd

Rybanič čelí obvineniam z porušenia bankového tajomstva.


Už ste čítali?